środa, 1 lipca 2015

Projekt 62

    Jak większość teamów, również wchodzimy w projekt 62! Więcej informacji znajdziecie tutaj - klik. Myślę, że jest to dobry sposób, żeby zmobilizować nas do regularnego i konkretnego treningu (póki co wygląda to tak, że robimy co popadnie :p). Tak, więc nie przedłużając ... nasze cele:

KAMA:
 •  frisbee - tutaj akurat nie mam wielkich wymagań. Wystarczy jakikolwiek, nawet najmniejszy z możliwych postęp, choć zależałoby mi najbardziej na motywacji psa, żeby polubiła te dyski, chociaż trochę bardziej :p
 • bliskość innych psów - Kama ma problem z kontaktami z innymi psami i zwyczajnie się ich boi. Ci, którzy śledzą naszego bloga wiedzą, że dosyć dobrze dogaduje się z Nikiem, jednak tak, czy owak ma pewne problemy. Gdy siedzi na kolanach, a inny pies podejdzie zbyt blisko, jej zachowanie przypomina agresję lękową - kłapie zębami, a jej szczek osiąga najwyższą częstotliwość (wtedy jest to typowy pisk). Po prostu pies nie może być zbyt blisko niej, gdy ta nie ma gdzie uciec i to jest dosyć poważny problem. Chciałabym osiągnąć taki poziom, żeby można było posadzić ją obok innego psa i (przykładowo) zrobić wspólne zdjęcie. Próbowałyśmy zrobić to w Annówce, ale biała za chiny nie chciała zostać obok borderka. W zasadzie jest to największe wyzwanie i mam nadzieję, że podołamy! 
 • zmiany pozycji przy nodze - potrafimy, jednak zależy mi na poprawie szybkości wykonania. Nadal jest to na zasadzie "siad - hyc - waruj, waruj-hyc-siad" i trzeba w końcu wyeliminować to "hyc". Myślę, że przy regularnych treningach szybko do tego dojdziemy :)
 • schudnięcie - w tej chwili sucza waży 6,7kg (przed jedzeniem), co jest za dużo jak na nią. Przypomnę, że w zeszłe wakacje doszła do równych 6kg i wyglądała idealnie. Aktualnie je raz dziennie, w myślę, że odpowiedniej ilości. Do tego dochodzi ruch! W końcu jedzenie to nie wszystko :)

JA:
 • częstsze posty na blogu - chociaż muszę przyznać, że póki co trzymam tempo i w czerwcu napisałam bodajże 3-4 posty! Muszę utrzymać to tempo :) 
 • filmik z wakacji! - muszę zebrać jak najwięcej materiału, dobrej jakości! (póki co... no emm... nie przywiązywałam do tego tak dużej wagi :p), z rozmaitych miejsc i przede wszystkim różnorodnego! 
 • spacery - nie ukrywajmy, że o tym ile pies ma ruchu decyduje tylko i wyłącznie człowiek. No i właśnie... czasem mam zwykłego lenia i nie mam ochoty na dłuższe spacery. Trzeba jednak dbać o kondycje psa (i swoją :p) i tego lenia przezwyciężyć. Fajnie byłoby też chodzić w różne miejsca (chociaż w moim mieście z tym problem...), a nie praktycznie zawsze park, park, park :p 
 • rzuty - muszę poprawić przede wszystkim moje backhandy, a właściwie mojego cela przy nich (zazwyczaj, gdy chcę rzucić prosto ... no ten... dysk leci typowo na wschód, albo na zachód ;p). Chciałabym też nauczyć się jakiś nowych rzutów i poprawić wszystkie które już potrafię.
 • poświęcać psu więcej czasu (poprawić więź) - tutaj chyba nie ma co wyjaśniać :)
Kama zawsze wie, gdzie się zdjęcie robi ;D


I to by było w zasadzie na tyle. 
Jeszcze szykuje się relacja z DCDC w Poznaniu i myślę, że już niedługo się pojawi. A póki co możecie o naszej podróży przeczytać tutaj - klik :) 

Pozdrawiamy:
K&K

10 komentarzy:

 1. Ambitne plany :)
  Życzymy ich szybkiej realizacji i powodzenia na zawodach!

  Pozdrawiamy,
  Wiktoria z Mirą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakich zawodach? Nie bierzemy w niczym udziału :)

   Usuń
 2. Trzymam kciuki, dacie radę! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzymamy kciuki! :)
  Pozdrawiamy K&F

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia!
  My też bierzemy udział :)
  Pozdrawiamy K&R

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na link do wakacyjnego filmu! :> Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia wam życzymy, szczególnie mam nadzieję, że uda wam się wypracować możliwość bliskości z innym psem, żeby nie było już problemów w relacji Kama-Costa ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Szykuje się ogromna praca, więc życzę przede wszystkim wytrwałości!
  Kolejny filmik? Niezmiernie się cieszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Spóźnione powodzenia w realizacji projektu! ;D

  OdpowiedzUsuń