sobota, 28 stycznia 2017

TOP 5 psich fotografów

Fotografia jest dla większości psiarzy nieodłączną częścią ich pasji. W końcu kto nie lubi mieć ładnych zdjęć swojego psa, czy to robionych samodzielnie czy przez osoby trzecie. Nie jedna osoba zainteresowała się fotografią tylko dzięki swojemu psu. W tym ja. Zdjęcia są sztuką, a co za tym idzie, każdy ma własne wyczucie estetyki i rozumie tą sztukę na swój własny sposób. W dzisiejszym poście postanowiłam przedstawić wam piątkę moich ulubionych psich fotografów, których umiejętności i stylistyka wyjątkowo trafia w mój gust. Nie dorastam do pięt żadnemu z nich, ale za to mogę inspirować się ich pracami i szukać własnej drogi w tej jakże trudnej sztuce fotografii. Postaram się pokrótce opisać co urzeka mnie w zdjęciach poszczególnych osób. Kolejność przypadkowa.

1. Faina Poganko
Niepowtarzalny klimat. Myślę, że to najodpowiedniejsze określenie zdjęć autorstwa Fainy. Niesamowicie podoba mi się kolorystyka jej zdjęć, dzięki której są one bardzo rozpoznawalne. Własny styl bardzo się ceni.

2. Lukas Skalicky
Zdjęcia Lukasa są bardzo kreatywne i wykonywane z najróżniejszych perspektyw. Ponadto uwielbiam jego umiejętność nadawania czarno-białym zdjęciom mrocznego klimatu. Zdecydowanie najbardziej trafiają one w mój gust. 

3. Ksenia Raykova
W zdjęciach Kseni, podobnie jak u Fainy, bardzo podoba mi się niepowtarzalny klimat, który nadaje ona swoim pracom. Kolory, kolory i jeszcze raz kolory.

4. Claudio Piccoli
Absolutny mistrz jeśli chodzi o perfekcję zdjęć w ruchu. Niesamowite dla mnie jest, że można uwieczniać ruch w tak idealny sposób. Prawdziwa sztuka.

5. Brynne Herbison
Nie znalazłam jeszcze osoby, która fotografowałaby swoje psy w piękniejszych miejscach. Jestem pod wrażeniem zarówno znajdującego się na fotografii psa, jak i wszystkiego co za nim. Idealnie zobrazowane piękno świata. Ponadto Alaskan Noble Companion Dog to równie niecodzienny widok. 

Post bardzo krótki, bardziej do karmienia oczu sztuką, niż umysłu treścią. Mam nadzieje, że zapoznaliście się także z innymi pracami wyżej przedstawionych osób, które podlinkowałam :)
A Wy macie swoich ulubionych psich fotografów? 

9 komentarzy:

 1. Wow zdjęcia sa cudne, ja jeszcze obserwuje Alicję Zmysłowską

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia naprawdę magiczne!
  Z twojej 5 obserwuję tylko Ksenie, ale chyba pora poszerzyć horyzonty :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksenia Raykova fotograficznie raczej do mnie nie przemawia, Faina Poganko też niekonieczenie, a pozostałych wymienionych przez Ciebie fotografów nie znałam, co STRASZNIE mnie cieszy, bo spodziewałam się na czele wpisu "polskich klasyków". A tu taka miła niespodzianka. Lucas Skalicky to chyba moja nowa foto miłość, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Claudio Piccoli faktycznie robi niesamowite zdjęcia! Ten idealnie złapany ruch.. coś niesamowitego!
  Ja ponadto obserwuję jeszcze Alicję Zmysłowską :)

  Pozdrawiam,
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam wszystkich tych fotografów, obserwuję ich profile i wzdycham do tych wszystkich cudnych prac. Kopalnia inspiracji! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śledzę całą pierwszą 4, no i trzeba przyznać że Faina i Claudio tworzą niesamowite zdjęcia. Chociaż w moim zestawieniu nie mogłoby zabraknąć twórczości Anne Geier. Moja top 5 musiałaby się zamienić w top 8 albo 10. Zbyt dużo niesamowitych artystów :D
  Pozdrawiamy, Wiktoria&Fado | Biscuit Life

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z twojej piątki uwielbiam i śledzę Ksenie. Jej fotografie są przecudowne <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem Ci, że nikogo z tej listy nie kojarzyłam, tylko Ksenie - tak jak koleżanka wyżej, myślałam, że znajdą tu się "polskie klasyki" które z resztą również uwielbiam i podziwiam :D Najbardziej podobają mi się jej zdjęcia oraz Fainy :)

  OdpowiedzUsuń